KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8702328
*
nr 870 2328
Akvarell
Evy Låås (1923-1999), trädgårdsmotiv, signerad. , bladets mått: 77x56
Kondition: oramade
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2014
kl 19:28:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/1 21:50:42
1
100 kr
16/1 12:04:10
2
250 kr
16/1 15:35:24
3
200 kr
16/1 15:35:35
3
300 kr
18/1 13:23:46
1
600 kr
18/1 21:10:45
4
600 kr
18/1 21:13:43
4
700 kr
19/1 19:54:24
1
800 kr
20/1 16:50:32
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller evy låås trädgårdsmotiv vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:45
*
Akvarell
Kondition: oramade
nr 870 2328
Akvarell
Evy Låås (1923-1999), trädgårdsmotiv, signerad. , bladets mått: 77x56
Kondition: oramade
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/1 21:50:42 | 1 | 100 kr |
16/1 12:04:10 | 2 | 250 kr |
16/1 15:35:24 | 3 | 200 kr |
16/1 15:35:35 | 3 | 300 kr |
18/1 13:23:46 | 1 | 600 kr |
18/1 21:10:45 | 4 | 600 kr |
18/1 21:13:43 | 4 | 700 kr |
19/1 19:54:24 | 1 | 800 kr |
20/1 16:50:32 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller evy låås trädgårdsmotiv vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:45